PES 2019’un çıkış tarihi 28 Ağustos

Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu PES 2019, 28 Ağustos'ta ABD'de 30 Ağustos'ta Avrupa'da satışa sunulacak. Oyun 4K çözünürlük desteği ile geliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eğer siz de Electronic Arts’ın son dönemde izlediği paragöz politikaya ve ‘kazanmak için ödeme yap’ (Pay2Win) oyun tarzına destek olmak istemiyorsanız 2019 yılında EA’in FIFA serisi yerine Konami’nin Pro Evolution Soccer (PES) serisini tercih edebilirsiniz. Konami’den yapılan açıklamaya göre PES 2019 ABD’de 28 Ağustos’ta Avrupa’da ise 30 Ağustos’ta satışa sunulacak. Oyun Steam, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden satın alınabilecek. 4K HDR desteği bulunan oyunun, bu teknolojiyi destekleyen tüm platformlarda bu çözünürlükle oynanabileceği ifade ediliyor. Yani büyük ihtimalle PlayStation 4 Pro ve Xbox One X platformlarında da 4K futbol oynamak mümkün olacak.

Şampiyonlar Ligi lisansı yok

Eski PES oyuncuları hatırlayacaktır, oyunun piyasaya ilk çıktığı yıllarda (o dönemlerde Winning Eleven olarak da biliniyordu) lisans problemleri sebebiyle oyuncuların ve takımların adı oyunda doğru bir şekilde yazılamıyordu. Doğru isimlerle oynamak isteyen kullanıcıların, isim ve renk benzerliklerinden takım ve futbolcu adlarını tahmin etmesi ve düzenleme ekranından her oyuncunun adını tek tek düzeltmesi gerekiyordu. Konami şimdi de benzer bir sorunla karşı karşıya kalabilir. Geçtiğimiz ay yapılan bir açıklamaya göre şirket Şampiyonlar Ligi lisansını kaybediyor. Futbol oyunu yapıp da Şampiyonlar Ligi’ni eklememek olmayacağı için yine bir çok takımı ve oyuncuyu değişik isimlerle görebiliriz.

Özel Beckham versiyonu

Oyunun tanıtımlarında, efsane futbolcu David Beckham’a da çok fazla yer verilmiş. Oyunun Beckham’a özel bir versiyonunun da çıkacağı ifade ediliyor.

Oyunu satın almak isteyen kişiler şu anda ön siparişte bulunabilir. Oyunda hangi liglerin ve stadyumların yer alacağına dair daha detaylı bilgiyi büyük ihtimalle önümüzdeki hafta düzenlenecek E3 konferansında alabileceğiz.

Kaynak: Engadget

Konami'den yapılan açıklamaya göre PES 2019 ABD'de 28 Ağustos'ta Avrupa'da ise 30 Ağustos'ta satışa sunulacak. Oyun Steam, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden satın alınabilecek. 4K HDR desteği bulunan oyunun, bu teknolojiyi destekleyen tüm platformlarda bu çözünürlükle oynanabileceği ifade ediliyor. Yani büyük ihtimalle PlayStation 4 Pro ve Xbox One X platformlarında da 4K futbol oynamak mümkün olacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği