Mültecilere özel oyuncaklı yardım kutusu

Hollandalı Ürün Tasarımcısı Lisanne Koning, mültecilerin çocuklarının da hayatına dokunan özel bir yardım kutusu konsepti geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Hollandalı Ürün Tasarımcısı Lisanne Koning, mülteci çocukların oyun oynayabilmesi için bir tasarım geliştirdi.[/inlinetweet] Koning, çocukların ‘en temel ihtiyaçlarından biri’ olarak gördüğü için geliştirdiği tasarımla gıda, ilaç gibi temel ihtiyaç paketlerini karton kutudan oyuncaklara çeviriyor. Koning’e göre oyun oynamak çocukların bu sıkıntılarla baş edebilmesini sağlarken üç farklı yaş grubu için yaptığı tasarımlarıyla çocukların dünyayla bağlantı kurmasını amaçlıyor. ‘Inside the Box’ (Kutunun İçinde) adlı projesinin sonucunda kolaylıkla kesilebilen kartonlar çocukların araç, hayvan ve strateji oyunlarını tanımasına sebep olurken, Koning yardım kutularının heba edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Hollandalı Ürün Tasarımcısı Lisanne Koning, mülteci çocukların en temel ihtiyaçlarından biri olarak gördüğü oyun oynama hakkına da gözeten bir konsept geliştirdi. Koning geliştirdiği tasarımla gıda, ilaç gibi temel ihtiyaç paketlerini karton kutudan oyuncaklara çeviriyor. ‘Inside the Box’ (Kutunun İçinde) adlı projesinin sonucunda kolaylıkla kesilebilen kartonlar çocukların araç, hayvan ve strateji oyunlarını tanımasına sebep olurken, Koning yardım kutularının heba edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği