Mor Menekşeli Kadınlar belgeseli destek bekliyor

1972’den kalan bir fotoğraftan hareketle çekimlerine başlanan Mor Menekşeli Kadınlar belgeselinin tamamlanabilmesi için bir destek kampanyası başlatıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

1960’lı ve 70’li yıllarda Orduspor tribünlerini ve futbolu güzelleştiren kadın taraftarları konu alan Mor Menekşe Kadınlar belgeseli kitle fonlama desteği bekliyor.

Projenin esin kaynağı, 1972 yılında Orduspor – Galatasaray maçı esnasında çekilen ve mor – beyazlı takıma gönül veren kadın taraftarları içeren bir tribün fotoğrafı. Günümüz futbol alışkanlığından biraz uzak olan bu kareden hareketle, yönetmen Sezen Kayhan tarafından çekimlerine başlanan belgesel için o taraftarlar 40 yılın ardından yine tribünlerde bir araya getirilmiş. ‘O günleri yad etmenin’ yanı sıra mor menekşeli kadınlara tribünden neden uzaklaştıkları, futbolun bugünkü durumunu nasıl gördükleri de sorulmuş.

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği öncülüğünde devam eden projenin tamamlanabilmesi için FonZip’te bir bağış kampanyası açıldı. Toplanması hedeflenen miktar 60 bin TL.

Bu arada, geçmişte ülkemizi UEFA Kupası‘nda temsil etme başarısı gösteren Orduspor bugün Amatör Lig‘de mücadele ediyor ve alt liglerdeki pek çok kulüp gibi maddi sıkıntılarla boğuşuyor.

1960’lı ve 70’li yıllarda Orduspor tribünlerini ve futbolu güzelleştiren kadın taraftarları konu alan Mor Menekşe Kadınlar belgeseli kitle fonlama desteği bekliyor. Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği öncülüğünde devam eden projenin tamamlanabilmesi için FonZip’te bir bağış kampanyası açıldı. Toplanması hedeflenen miktar 60 bin TL.Bir yanıt

  1. Mandroid avatarı
    Mandroid

    Güzel bir haber, bu tür belgesellerin devamı gelmeli, ki ülkemizin nereden gelip nereye gittiğini herkesin bilmesi lazım!

Yorumunuz: