Mısır’ın devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi öldü

67 yaşındaki Mursi, hakkındaki casusluk suçlamalarının görüldüğü mahkeme salonunda bayıldı, hastanede hayatını kaybetti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Mursi, Pazartesi günü Kahire’de çıkarıldığı mahkemede bayıldı, sonra da hayatını kaybetti. Müslüman Kardeşler arasında önemli bir figür olan Mursi, 2013 yılında gerçekleştirilen bir darbeyle görevden alınmıştı ve o zamandan beri hapishanedeydi.

Mısır devlet televizyonunun haberine göre 67 yaşındaki Mursi, Filistinli grup Hamas ile iletişime geçerek casusluk yaptığı suçlamasıyla mahkemedeydi. Mısır yasaları gereği bir kafes içinde mahkeme salonuna getirilen Mursi, yaptığı 15 dakikalık konuşma sonunda yere yığıldı. Daha sonra hastaneye götürülen Mursi’nin burada, yerel saatle 16.50’de öldüğü açıklandı.

Ölüm sebebi kalp krizi

Reuters’ın haberine göre kalp krizinden ölen Mursi, aynı zamanda diyabet ve yüksek tansiyon hastasıydı. Avukatı Abdel-Menem Abdel-Maqsood, Mursi’nin sağlığının cezaevinde kötüleştiğini, tedavi taleplerinden bazılarının kabul edilmediğini söyledi. Hapishane yönetimi ise ihmal suçlamalarını reddediyor.

Kaynak: MSN

Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Mursi, Pazartesi günü Kahire’de çıkarıldığı mahkemede bayıldı, sonra da hayatını kaybetti. Müslüman Kardeşler arasında önemli bir figür olan Mursi, 2013 yılında gerçekleştirilen bir darbeyle görevden alınmıştı ve o zamandan beri hapishanedeydi. 67 yaşındaki Mursi, Filistinli grup Hamas ile iletişime geçerek casusluk yaptığı suçlamasıyla mahkemedeydi. Mısır yasaları sonucu bir kafes içinde mahkeme salonuna getirilen Mursi, yaptığı 15 dakikalık bir konuşma sonunda yere yığıldı. Daha sonra hastaneye götürülen Mursi’nin burada, yerel saatle 16.50’de öldüğü açıklandı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği