LeakedSource’a baskın

İnternetteki pek çok hacker saldırısının ardından ortaya çıkan veriler hakkında paylaştığı bilgilerle ünlü LeakedSource bu hafta kapandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İnternetteki pek çok hacker saldırısının ardından ortaya çıkan veriler hakkında paylaştığı bilgilerle ünlü LeakedSource bu hafta kapandı. İddialara göre, sitenin yöneticilerinden birinin evine düzenlenen polis baskını ile site içeriğini barındıran tüm SSD’lere el konuldu.

Yetkililer konu ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınırken, internet sitesinin uzun süredir kullanılamıyor olması ve forumlarda bulunan açıklama, baskın iddialarının doğru olduğuna işaret ediyor. Açıklama şu şekilde: “LeakedSource sonsuza dek kapatıldı ve artık geri gelmeyecek. Sahibinin evine bu sabah bir baskın yapıldı. Kendisi tutuklanmadı ancak tüm SSD’lerine el konuldu ve sunucuların mahkemeye getirilmesi talep edildi. Sunucular federal inceleme altında. Bundan bir şekilde kurtulur ve LeakedSource’u yeniden kurarsa ben yanılmış olacağım ancak yanılmıyorum.”

3 milyar kayıt kayboldu

LeakedSource bu yılın başında 3 milyardan fazla kaydı listeliyordu. Bu veriler, aralarında hackerların da bulunduğu bazı kaynaklardan ediniliyordu. Tüm arşive erişmek ise üyelik ücreti ödemeyi gerektiriyordu.

Geçmişte LinkedIn, Myspace ve Twitter üzerinden elde edilen verilere yer vermesiyle bilinen site, yakın zamanda E-Spor Eğlence Birliği’nden (ESEA) ele geçirilen ve milyonlarca oyun şifresini barındıran verileri paylaşmıştı.

Forumlarda polis baskınının tamamen sahte olduğu, aslında sitenin böyle bir tehlike altında olmadığı da iddia edildi ancak henüz yetkili bir kaynaktan yanıt alınabilmiş değil.

Kaynak: Salted Hash

İnternetteki pek çok hacker saldırısının ardından ortaya çıkan veriler hakkında paylaştığı bilgilerle ünlü LeakedSource bu hafta kapandı. İddialara göre, sitenin yöneticilerinden birinin evine düzenlenen polis baskını ile site içeriğini barındıran tüm SSD'lere el konuldu. Yetkililer konu ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınırken, internet sitesinin uzun süredir kullanılamıyor olması baskın iddialarının doğru olduğuna işaret ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği