Konser esnasında Uluslarararası Uzay İstasyonu’yla düet

Alman elektronik müzik grubu Kraftwerk, Stuttgart konseri sırasında Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli Alexander Gerst'le 'birlikte çaldı'.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Alman elektronik müzik grubu Kraftwerk, 20 Temmuz akşamı gerçekleşen Stuttgart konseri sırasında Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli Alexander Gerst ile düet yaptı.

Gerst, şu an uzaydaki 6 kişiden biri olduğunu hatırlatarak bu durumun kendisini evrenin tartışmasız en cool insanı yaptığını belirtti. Bunu kanıtlamak için de synthesizer olarak kullandığı tablet bilgisayarıyla grubun bir şarkısına eşlik etti.

Uzay istasyonunun şu ana kadar insan eliyle yapılmış en değerli ve en karmaşık makine olduğunu belirten Gerst, orada dünyadaki gündelik hayatı iyileştirecek konular hakkında araştırmalar yapıldığına vurgu yaptı: “Yüzden fazla milletten insan, barış içerisinde birlikte çalışarak tek bir milletin başaramayacağı şeyleri başarıyor. Bizler bu uzay üssünde, ufkumuzu genişletecek ve uzayın derinliklerine, Ay’a, Mars’a daha fazla canlı taşıyacak teknolojileri geliştiriyoruz.

Gerst’in uzaydaki 6 kişiden biri olduğunu söyledik. Diğerlerini merak eden olursa anlık bilgi şurada.

Kaynak : Consequenceofsound.net

Alman elektronik müzik grubu Kraftwerk, Stuttgart konseri sırasında Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli Alexander Gerst ile 'birlikte çaldı'. Gerst şu an uzaydaki 6 kişiden biri.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği