Kendi kendine park eden otel terlikleri

Nissan'ın elektrikli LEAF aracından ilham alınarak tasarlanan otonom otel terlikleri kendi başına geri geri park edebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Japonya’da yer alan bir otelin misafirleri, odaya girdiklerinde kendi başına geri geri park eden otel terlikleriyle karşılaşıyor. Bu park özellikli terlikler, hareket edebilen masa ve yer minderlerinin de dahil olduğu bir dizi sıra dışı eşyayı kapsayan Nissan pazarlama kampanyasının bir parçasını oluşturuyor.

Otonom terlikler, Nissan’ın adlı otonom sürüş teknolojisini eğlenceli biçimde tanıtma çabasını yansıtıyor. Otonom sürüş özelliğini Japon misafirperverliğiyle bir araya getiren terliklerin her birinde küçük bir tekerlek, bir motor ve Nissan’ın elektrikli LEAF aracından ilham alınarak tasarlanan, terlikleri ‘sürmek’ için kullanılan sensörler bulunuyor.

Fuji Dağı manzaralı ProPILOT Park adı verilen otel (ya da geleneksel ismiyle ‘ryokan‘) Tokyo’nun güneybatısındaki Hakone kasabasında yer alıyor. Seçkin misafirler bu teknolojiyi Mart ayında tecrübe etme fırsatı bulacak. Aslında teknoloji 2017’nin Ekim ayında Japonya’da tanıtılmıştı. 2016’nın Eylül ayındaysa kullanıcıyı kuyrukta bekleme zahmetinden kurtaran ProPILOT sandalyesi tanıtılmıştı.

Kaynak: Design Boom

Tokyo'nun güneybatısındaki Hakone adlı kasabada yer alan otelin (ya da geleneksel ismiyle 'ryokan') misafirleri odaya girdiklerinde kendi başına geri geri park eden otel terlikleriyle karşılaşıyor. Nissan'ın otonom sürüş teknolojisini eğlenceli şekilde tanıtma çabasının bir parçasını oluşturan terliklerin her birinde küçük bir tekerlek, bir motor ve sensörler bulunuyor. Bu park özellikli terliklerin yanı sıra kendi kendine hareket edebilen masa ve minderler de Nissan'ın pazarlama kampanyasının bir parçasını oluşturuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği