iPhone 11’den sızan ilk görüntüler

iPhone 11'e ait olduğu iddia edilen ilk çizimler ortaya çıktı. Yeni çizimlerde üç adet kamera için ayrılmış boşluklar görülüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple’ın yeni nesil telefonu iPhone 11’e ait olabilecek yeni çizimler sızdırıldı. Teknik çizimler, yeni cihazlarda kameralara büyük bir güncelleme geleceğine dair söylentileri doğrular nitelikte. Ancak iPhone 11 çizimleri doğru çıkarsa Apple hayranları telefondaki kameraların konumundan mutlu olmayabilir.

Daha önce hayranlar tarafından hazırlanmış birçok iPhone 11 tasarımı görmüştük. Ancak şimdi ilk kez fiziksel tasarımın gerçek kanıtı olabilecek çizimler ortaya çıktı.

Haberler hem iyi hem kötü

İyi haber: çizimlere göre yeni güncelleme telefona fazladan bir kamera ekliyor. Böylece telefonda toplam üç kamera olacak. Bu da iPhone fotoğrafçılığını yepyeni bir boyuta çekecek. Ancak üçüncü lensin ne amaçla kullanılacağı bilinmiyor. Yeni kameranın ultra geniş açılı bir lensi olması mümkün. Samsung’un ve Huawei’nin en son cihazlarında bu tarz lensler bulunuyor. Ultra geniş açılı lensler çok etkileyici panaromik fotoğraflar çekmeyi ve ekrana çok daha fazla şey sığdırmayı mümkün kılıyor.

Kötü haber: 2019’da çıkacak iPhone’un kameraları üçgen şeklinde dizilmiş görünüyor. LED flaş ise bu üçgenin üzerinde yer alıyor. Aslında bu üç kamera ve bir flaş, 2×2 şeklinde dizilebilirdi. Daha önceki hayran çizimlerinde kameralar bu şekilde dizilmişti ve daha hoş bir görünüme sahipti. Kameralar düz bir şekilde tek sıra halinde de dizilebilir.

Simetriden feragat etmenin bir sebebi olmalı

Apple genellikle simetri konusunda önem veren bir şirket olarak biliniyor. Bu yüzden Apple tasarımcılarının kamerayı bu şekilde dizmesi için önemli bir sebep olması gerekiyor. Belki de bu dizilim, yepyeni fotoğraf efektlerine izin veriyor olabilir.

Yine de bu iPhone 11 çizimleri henüz doğrulanmış değil. Çin mikro blog sitesi Weibo’da yayımlanan çizimlerin gerçekten Apple’a ait olup olmadığını doğrulamak şu anda mümkün değil.

Kaynak: CultOfMac

Apple'ın yeni nesil telefonu iPhone 11'e ait olabilecek yeni çizimler sızdırıldı. Teknik çizimler, yeni cihazlarda kameralara büyük bir güncelleme geleceğine dair söylentileri doğrular nitelikte. Çizimlere göre yeni güncelleme telefona fazladan bir kamera ekliyor. Böylece telefonda toplam üç kamera olacak. Bu da iPhone fotoğrafçılığını yepyeni bir boyuta çekecek. Ancak bu iPhone 11 çizimleri henüz doğrulanmadığını belirtmek gerek. Çin mikro blog sitesi Weibo'da yayımlanan çizimlerin gerçekten Apple'a ait olup olmadığını doğrulamak şu anda mümkün değil.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği