Geçmişte kartpostalları süsleyen mekanların bugünkü halleri

Kartpostallar, şehirlerin olduğu kadar toplumun da dönüşümüne ışık tutuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kişisel alışkanlıklarımızı değiştirmek için 66 güne ihtiyacımız olduğu söyleniyor. Peki toplumun alışkanlıkları? Pablo Iglesias Maurer bu soruya yanıt bulmak için bir zamanların popüler mekanlarını bulup fotoğraflıyor. Bu hobiyi 10 yıldır devam ettiren Maurer’ın “Terk Edilmiş Diyarlar” adında bir fotoğraf serisi var. İnternet üzerinden sipariş ettiği kartpostallardaki yerleri fotoğraflamak için ABD’yi baştan başa dolaşıyor. İlginizi çektiyse kendisini Twitter‘dan takibe alabilirsiniz.

Grossinger Kapalı Yüzme Havuzu

Grossinger Açık Yüzme Havuzu

Poconos Restoranı

Brunswick Bovling Salonu

Grossinger Kapalı Tenis Merkezi

Poconos Yardım Evi

Poconos’taki güneşlenme ve yüzme alanları

Poconos ana bina

1958’de Elizabeth Taylor tarafından açılan kapalı yüzme havuzu

Bin 200 kişilik Pocono Sahnesi

Kaynak: Themindcircle

Pablo Iglesias Maurer, bir zamanların popüler mekanlarını bulup fotoğraflıyor. Bu hobiyi 10 yıldır devam ettiren Maurer'ın “Terk Edilmiş Diyarlar” adında bir fotoğraf serisi var. İnternet üzerinden sipariş ettiği kartpostallardaki yerleri fotoğraflamak için ABD’yi baştan başa dolaşıyor.

1 Yorum

  • Gerçekten çok etkileyici. İnsan kendi iç dünyasında daima ölümsüzlüğe ve sonsuzluğa inandığı için asla bunları hayal bile temek istemiyor. Bir yerin ilk ve son hali ise bize burada imtihan içinde bulunduğumuzu kanıtlar gibi…

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği