Dünyanın ilk su altı villası 2018’in sonunda tamamlanacak

Adını Maldivler'in yerel dilinde 'mercan' anlamına gelen 'Muraka' kelimesinden alan dünyanın ilk su altı villası, 2018'in sonunda tamamlanacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hiç deniz kızı Ariel gibi suyun altında yaşamayı hayal ettiniz mi? Artık bu hayali gerçekleştirmek için bir şansınız var.

Yakın zamanda açıklama yapan Conrad Maldives Rangali Island, “dünyanın ilk su altı villası” şeklinde tanımladığı yapıyı inşa edeceğini duyurdu. ‘Muraka’ (Maldivler’in yerel dilinde ‘mercan’ anlamına gelen kelime) adı verilen bu büyüleyici mekanın okyanus yüzeyinin yaklaşık 5 metre altına inşa edilmesi planlanıyor.

Lüks villanın ziyaretçileri, hoşça vakit geçirecekleri bir oturma odasının yanı sıra içinde bir büyük boy yatak ve banyo bulunan bir süitte konaklayacak. Döner bir merdiven aracılığıyla suyun üst kısmına çıkan konuklar, burada Muraka’nın sunduğu lükse yaraşır çok sayıda hoş hizmetle karşılaşacak; bir yatak odası ve bir banyo, spor salonu, bir oturma odası, mutfak, bar ve manzara keyfiniz için bir de güverte.

2018’in sonunda tamamlanması beklenen Muraka, geceliği 50 bin Dolar’dan başlayan fiyatlarla konuklarını bekliyor olacak. Villa, aynı anda dokuz kişinin konaklamasına imkan sağlayacak şekilde inşa ediliyor.

Muraka, Conrad Maldives Rangali Island’ın ilk su altı macerası değil; 2000’li yılların ortasında dünyanın ilk su altı restoranı olan Ithaa’yı açmıştı.

Kaynak: My Modern Met

Conrad Maldives Rangali Island, okyanus yüzeyinin yaklaşık 5 metre altına "dünyanın ilk su altı villası" olarak tanımladığı yapıyı inşa edeceğini duyurdu. 2018'in sonunda tamamlanması planlanan lüks villanın bir gecelik konaklama ücreti 50 bin Dolar'dan başlayacak. Villanın aynı anda 9 kişinin konaklamasını sağlayacak biçimde inşa edildiği de paylaşılan detaylar arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği