Dünyanın ilk pikap orkestrası

30 meşhur DJ Tokyo'da buluşarak dünyanın ilk pikap orkestrasını oluşturdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Japonya’nın ‘Plak Günü’ kutlaması şerefine, dünyanın dört bir yanından gelen 30 meşhur DJ, dünyanın ilk pikap orkestrasını oluşturmak için bir araya geldi. Sanatçılar, 1948 yılında çıkan ve ilk 12 uzunçalar olma özelliği taşıyan, Kemancı Nathan Milstein ve New York Filarmoni Orkestrası’nın Mendelssohn konçertosu versiyonunu yeniden yorumlamak için Tokyo’daki bir stüdyoda toplandı.

Pikap orkestrasında, 2017 yılında DMC Dünya Şampiyonu olan Japonyalı DJ Rena gibi ünlü isimler yer alıyordu. Rena, ödülü kazandığında sadece 12 yaşındaydı ve bu zamana kadar bu ödül kazanan en genç isim oldu. Diğer ünlü DJ’ler arasında yine DMC şampiyonları olan DJ Switch, DJ Kentaro ve DJ Qbert var.

20 Mart, uzunçalar formatının Japonya’da ticari olarak piyasaya sunulmasının 67. yıl dönümüydü.

Kaynak: Design Boom

20 Mart, uzunçalar formatının Japonya'da ticari olarak piyasaya sunulmasının 67. yıl dönümüydü. Bunu kutlamak için dünyanın dört bir yanından 30 meşhur DJ Tokyo'daki bir stüdyoda buluştu. Sanatçılar, 1948 yılında çıkan ve ilk 12 uzunçalar olma özelliği taşıyan, Kemancı Nathan Milstein ve New York Filarmoni Orkestrası'nın Mendelssohn konçertosu versiyonunu yeniden yorumladı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği