Cingöz Recai sinemalarda

Peyami Safa'nın aynı isimli kitabından uyarlanan 'Cingöz Recai - Bir Efsanenin Dönüşü' vizyona girdi. Filmde kibar hırsızı Kenan İmirzalıoğlu canlandırıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Peyami Safa’nın aynı isimli kitabından uyarlanan [inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]’Cingöz Recai – Bir Efsanenin Dönüşü’ bu hafta vizyona girdi.[/inlinetweet] Filmin yönetmeni Onur Ünlü ‘filmin güzel bir iş olduğunu’ belirtirken, filmin başrolünde yer alan Kenan İmirzalıoğlu da Ayhan Işık’ın yer aldığı ve Metin Erksan’ın çektiği önceki Cingöz Recai filmine değindi. Merak edenler bu klasik filmi aşağıdan izleyebilir. 

Kerem Deren ve Pınar Bulut’un senaryolaştırdığı filmin dikkat çeken oyuncu kadrosuysa şu şekilde: Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Musa Uzunlar, Serkan Keskin, Fatih Artman, Günay Karacaoğlu, Algı Eke, Laçin Ceylan, Hakan Boyav, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Meriç Aral ve Boran Kuzum. Film, iyi kalpli bir hırsız olarak bilinen Cingöz Recai’nin (Kenan İmirzalıoğlu) karanlık bir çeteye sızarak eski düşmanlarından ‘Hayalet‘in (Musa Uzunlar) peşine düşmesini anlatıyor. Bu sırada Cingöz’ün belalısı Başkomiser Rıza (Haluk Bilginer) kibar hırsızın ensesinden ayrılmıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Peyami Safa'nın aynı isimli kitabından uyarlanan 'Cingöz Recai - Bir Efsanenin Dönüşü' bu hafta vizyona girdi. Kerem Deren ve Pınar Bulut'un senaryolaştırdığı filmin dikkat çeken oyuncu kadrosuysa şöyle: Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Musa Uzunlar, Serkan Keskin, Fatih Artman, Günay Karacaoğlu, Algı Eke, Laçin Ceylan, Hakan Boyav, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Meriç Aral ve Boran Kuzum.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği