Çin yapay zeka için ulusal strateji belirliyor

Çin, yakında açıklanacak bir yapay zeka planı çerçevesinde, bir dizi yapay zeka projesi başlatacak ve teknoloji yeteneklerini artıracak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Çin, yakında açıklanacak bir yapay zeka planı çerçevesinde, bir dizi yapay zeka projesi başlatacak ve teknoloji yeteneklerini artırmak için çalışmalarını hızlandıracak. China Daily tarafından sunulan bu bilginin kaynağının kıdemli bir yetkili olduğu ifade edildi.

Ülke yapay zekayı verimliliği artıracak ve çalışanları güçlendirecek bir araç olarak gördüğü için bu alana odaklanıyor. Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Wan Gang, Tianjin’de yapılan bir konferansta “Çin yapay zeka araştırma ve geliştirme projeleri ile yetenek üretmeye daha fazla kaynak ayıracak ve yapay zekanın eğitim, sağlık, güvenlik gibi pek çok alanda kullanımını artıracak.” şeklinde konuştu.

İş birlikleri yapılacak

Wan, planın yakında kamuoyuna sunulacağını belirtti ve Çin’in uluslararası yapay zeka organizasyonları ile iş birlikleri kuracağını söyledi. Yabancı yapay zeka şirketlerinin ülkede Ar-Ge merkezleri kurması teşvik edilecek.

Kaynak: Reuters

Çin, yakında açıklanacak bir yapay zeka planı çerçevesinde, bir dizi yapay zeka projesi başlatacak ve teknoloji yeteneklerini artırmak için çalışmalarını hızlandıracak. Ülke yapay zekayı verimliliği artıracak ve çalışanları güçlendirecek bir araç olarak gördüğü için bu alana odaklanıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği