Boring Company ilk kez para kazanacak

Elon Musk'ın sahibi olduğu Boring Company ilk ücretli projesini Las Vegas’ta hayata geçirecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Boring Company, Las Vegas Kongre Merkezi’nin Loop olarak bilinen 48,6 milyon Dolar’lık yeraltı transit hattının tasarımı, yapımı ve işletilmesini üstlendiği anlaşmayı imzaladı. Las Vegas’ın tıkanık trafiği ve kalabalığına çare olmayı amaçlayan proje, Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Kurumu (LVCVA) kurulunun neredeyse tamamının desteğini aldı; projeye tek itiraz ise Las Vegas belediye başkanı Carolyn Goodman’dan geldi. Goodman’ın itirazının sebebi Boring Company’nin tecrübesizliği, zira bu şirketin ilk projesi olacak. LVCVA’nın çoğunluğu projeye hemen başlamak için sabırsızlansa da, belediye başkanının endişeleri kendisine ülke çapında destek bulmuş görünüyor. Maryland ve Chicago şehirleri de Musk’ın şirketinin kent projeleri konusundaki becerilerinden benzer şekilde şüphelenmişlerdi.

Şu anki Las Vegas Kongre Merkezi geçen seneden beri genişliyor. Eklenen bölümler arasında 600 bin metrekarelik kiralanabilir bir sergileme alanı da var. Loop şu anda caddenin karşıt taraflarında bulunan iki binayı birbirine bağlayacak ve hali hazırda 15 dakika süren aradaki yürüyüş mesafesini 1 dakikaya indirecek.

Kaynak: Interesting Engineering

Boring Company, Las Vegas Kongre Merkezi’nin Loop olarak bilinen 48,6 milyon Dolar'lık yeraltı transit hattının tasarımı, yapımı ve işletilmesini üstlendiği anlaşmayı imzaladı. Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Kurumu (LVCVA) kurulunun neredeyse tamamın desteğini alan projeye tek itiraz Las Vegas belediye başkanı Carolyn Goodman’dan geldi. Goodman’ın itirazının sebebi ise Boring Company’nin tecrübesizliği, zira bu şirketin ilk projesi olacak. Loop şu anda caddenin karşıt taraflarında bulunan iki binayı birbirine bağlayacak ve hali hazırda 15 dakika süren aradaki yürüyüş mesafesini 1 dakikaya indirecek.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği