Bir sonraki işinizi Facebook’tan bulabilirsiniz

Facebook önümüzdeki haftalarda ABD ve Kanada'da daha sonra da tüm dünyada, şirketlerin iş ilanı yayınlamasını sağlayacak özellikler ekleyecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Artık iş aramak için LinkedIn’e ya da diğer iş ilanı yayınlayan sitelere gitmenize gerek kalmayabilir. Facebook ABD ve Kanada’da önümüzdeki haftalarda şirketlerin iş ilanı yayınlamasını sağlayacak değişikliklere gidecek. Bu özellik daha sonra diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak. Böylece işverenler, iş ilanlarını daha fazla insana ulaştırabilecek. Üstelik iş arayanların ilanlara başvurması için gerekli verileri Facebook profil sayfalarından otomatik olarak sağlayacağı için başvurular çok daha kolay olacak. Ayrıca başvurulan ilanlara geri dönüş de Messenger aracılığıyla sağlanabilecek.

Platformun doğal yapısı da kullanıcıya uygun işlerin sunulması için fırsat sağlıyor. Uygun reklamları göstermek için bilgilerimizi toplayan Facebook, aynı şekilde ilgilenebileceğimiz işleri de gösterebilir. İlanlar, o firmanın sayfasını beğenen kişilerin ana sayfasında gösterilecek. Ayrıca firmalar kendi belirledikleri hedef gruplara da ilanlarını göstermek için Facebook’a para ödeyebilir. İş arayanlar da ilanların listelendiği sekmeye göz gezdirip tüm ilanları bir arada görebilir. Bu özellik hem masaüstünde hem de mobil versiyonda kullanıma sunulacak.

Facebook’un kullanıcılarını LinkedIn’e göndermek istemediği aşikar. Bu alan direkt olarak Facebook’un uzmanlık alanına girmese de Microsoft’un iş ile ilgili her şeyi tek bir çatı altında toplama hedefine karşı Facebook’un bu hamlesi başarılı olabilir. Aslında şirketlerin Facebook sayfalarında ya da yöneticilerin kendi hesaplarında eleman aradıklarını belirten paylaşımlar yapmaları alışılmadık bir durum değil. Facebook’un yeni uygulaması, zaten var olan bir şeyi resmi hale getirmiş olacak.

Kaynak: Engadget

Artık iş aramak için LinkedIn'e ya da diğer iş ilanı yayınlayan sitelere gitmenize gerek kalmayabilir. Facebook ABD ve Kanada'da önümüzdeki haftalarda şirketlerin iş ilanı yayınlamasını sağlayacak değişikliklere gidecek. Bu özellik daha sonra diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak. Böylece işverenler, iş ilanlarını daha fazla insana ulaştırabilecek. Üstelik iş arayanların ilanlara başvurması için gerekli verileri Facebook profil sayfalarından otomatik olarak sağlayacağı için başvurular çok daha kolay olacak. Ayrıca başvurulan ilanlara geri dönüş de Messenger aracılığıyla sağlanabilecek. Platformun doğal yapısı da kullanıcıya uygun işlerin sunulması için fırsat sağlıyor. Uygun reklamları göstermek için bilgilerimizi toplayan Facebook, aynı şekilde ilgilenebileceğimiz işleri de gösterebilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği