Ayakkabılarımıza kulak verelim

Converse'in meşhur serisi Arduino ve Flora desteğiyle hava durumuna göre renk değiştiren akıllı bir bileşene kavuştu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Havanın gezintiye çıkmak için uygun olup olmadığını merak ediyorsanız cevabı yeni nesil ayakkabılarımızda. Ayakkabılarınıza bakıp havanın nasıl olacağını bilebildiğinizi ya da tam apartmandan çıkacakken ayakkabılarınızın kıpkırmızı bir ışıkla sizi yağmura karşı uyardığını hayal edin. ‘Öğle arasında bir çıkıp dolaşayım’ diye düşünürken bunun iyi bir fikir olup olmadığını yine onlardan öğreneceksiniz.

Converse sponsorluğundaki ‘Beacon’ını kendin yap’ modifikasyonu mevcut bütün ayakkabılara bu özellikleri kazandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Converse, markanın promosyonu için ‘Chuck Hacks’ adlı bir Google+ sayfası hazırlamıştı. Her hack için, yaratıcıların düz Converse ayakkabıları boş bir tuval gibi kullandığı sayfada San Franciscolu yaratıcı stüdyo Chapter, Converse tutkunları için yenilikçi bir fikirle karşımıza çıktı.

Her şeyin merkezinde mini bilgisayar Arduino uyumlu giyilebilir elektronik platformu Flora yer alıyor. Yuvarlak şekli ile Converse’in meşhur Chuck Taylor All Star ayakkabılarının yan kısmına çok kolay uyum sağlıyor. Beacon uyumlu Chuck modellerinin nasıl yapılacağını anlatan açıklamalar Hackster sitesinde yer alıyor.

Hava durumunu gösteren ayakkabılar için Bluetooth ve NeoPixel ışıklı halka; düzgün görünmesi içinse devrenin kenarlarına tam oturan, 3D yazıcıda yapılmış bir panel gerekiyor. Tüm parçalar lehim yardımıyla bir araya getirildikten sonra oluşturulan panel ayakkabıya dikiliyor. Kodlama için gerekli belgeler de Github’dan bulunabiliyor. Size kalan hangi havanın hangi renk ile temsil edileceğine yönelik birkaç satır kod yazmak.

Chapter adlı yaratıcı stüdyo, Converse ayakkabılara yerleştirilmek üzere hava durumuna göre renk değiştiren gösterge paneli üretti. Proje, Converse'in müşterileriyle buluşmak için hazırladığı 'Chuck Hileleri' platformunun bir ürünü.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği