Amazon kullanıcıları için kredi kartı

Belirli miktar bir depozito karşılığı verilecek bu kartla, Amazon’dan alışveriş etmek mümkün olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon kredi puanı düşük olan kullanıcılarına kendi kredi kartını öneriyor. E-ticaret dünyasının en çok para kazanan firmasının Synchrony Bank ile ortaklaşa hazırladığı Amazon Prime Store Card Credit Builder  (“Amazon Prime Mağazası Kartı Kredi Oluşturucusu”) projesi, kullanıcıların para dışında gösterdikleri bir geri ödemeli depozito aracılığıyla (örneğin arabanız ya da eviniz), depozitonun ederi kadar kredi limiti almalarını sağlıyor.

Bu noktadan sonra kullanıcılar ortaya koydukları paranın üzerinden yeni kredi kartlarını amazon.com’da alışveriş yapmak için kullanabilecekler. Ne kadar para harcadıklarına bağlı olarak, 6, 12 ya da 24 ay boyunca faiz almamak da mümkün olacak. (149 Dolar’dan aşağı yapılan harcamalar bu promosyondan yararlanamayacak).

Kartın ortalama faiz oranı yüzde 28,24

WalletHub’a göre iyi bir kredi puanına sahip olan kişiler için ortalama faiz oranı yüzde 22,99 iken, standart mağaza kredi kartları için ortalama faiz oranı da yüzde 25,76. Amazon’un kartı ise yüzde 28,24 faiz oranıyla gelecek.

Amazon’un Credit Builder kartı da, ücretsiz olması ve yüzde 5 bonus kazandırma fırsatıyla benzerlerinin avantajlarını taşıyor. Projenin ana fikri de, kredi puanları düşük olan kişilere, zamanında ödeme yapma şartıyla Amazon’dan alışveriş yapma fırsatı vermek. Bu şekilde kullanıcılar kredi puanlarını arttırma şansına da sahip olacak ve başka bir kredi kartına daha başvurabilecekler.

Kaynak: Fast Company

Amazon'un Synchrony Bank ile ortaklaşa hazırladığı Amazon Prime Store Card Credit Builder  projesi, kullanıcıların para dışında gösterdikleri bir geri ödemeli depozito aracılığıyla (örneğin arabanız ya da eviniz), depozitonun ederi kadar kredi limiti almalarını sağlıyor. Kullanıcılar ortaya koydukları paranın üzerinden yeni kredi kartlarını amazon.com’da alışveriş yapmak için kullanabilecekler. Ne kadar para harcadıklarına bağlı olarak, 6, 12 ya da 24 ay boyunca faiz almamak da mümkün olacak. Bu şekilde kullanıcılar kredi puanlarını arttırma şansına sahip olacak ve başka bir kredi kartına daha başvurabilecekler.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği