Akıllı bitki sensörü: Helloplant

Helloplant adlı akıllı bitki sensörü, bitkinizin çeşitli ihtiyaçlarını kontrol ederek bir şeye ihtiyacı olduğunda telefonunuza bildirim gönderecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Helloplant, akıllı bir bitki sensörü. Bitkinin toprak nemini, ışık şiddetini, çevresini ve toprak ısısını ölçüyor. Bu parametreleri takip ederek, istenmeyen bir durum olması halinde size bildirim gönderiyor. Ürün su geçirmez ve sağlam bir yapıya sahip olduğu için hem bahçede hem de iç mekanlarda kullanılması mümkün. Eğer şu anda 22 Dolar öderseniz üretilen ilk ürünlerden alabileceksiniz. Helloplant’i Kickstarter’da desteklemek için 13 gün var. Ürün dağıtımının 2018 Mart ayında başlaması planlanıyor.

Nasıl kullanılıyor?

Helloplant sensörünü toprağa yerleştirin.

iOS veya Android’deki ücretsiz helloplant uygulamasını indirin.

Sensör otomatik olarak akıllı telefonunuza bağlanacak. (Bluetooth açık olmalı). Daha sonra yapmanız gereken bitkinize isim vermek, bir fotoğrafını çekmek ve bitkiyle alakalı birkaç temel bilgi eklemek. Hepsi bu. Bitkinizin bir ihtiyacı olduğunda telefonunuza bildirim gelecek. Bildirim almak için internet bağlantınız olması gerekmiyor.

Bitkiler genellikle aşırı ya da yetersiz sulama, yeterli güneş ışığı alamama veya fazla ışığa maruz kalma gibi sebeplerden ölüyor. Helloplant, bu gibi parametreleri takip ederek bitki bakmayı herkes için kolaylaştıracak.

Kaynak: Kickstarter

Kickstarter'da destekçilerini bekleyen Helloplant, bir akıllı bitki sensörü. Helloplant'i bitkinizin toprağına yerleştiriyorsunuz. Daha sonra akıllı telefon uygulamasını indirerek bitkinize isim veriyor, fotoğrafını çekiyor, bitkiyle ilgili birkaç temel bilgiyi giriyorsunuz. Bundan sonrası Helloplant'e kalıyor. Cihaz, bitkinin toprak nemini, ışık şiddetini, çevresini ve toprak ısısını ölçüyor. Bitkiniz bir şeye ihtiyaç duyduğunda telefonunuza bildirim geliyor.

1 Yorum

  • Merhaba Serdar Bey, daha önce hiç kickstarter gibi yerlerde bağış yapmadım. Eğer satın almalı bağış yaparsam, Türkiye’ye gelmesinde sıkıntı çıkıyor mu? Bu ürün Türkiye’ye gönderilmiyor sanırım ama genel olarak sorun çıkıyor mu merak ettim.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği