100 milyon Quora kullanıcısının bilgileri çalındı

Quora, 30 Kasım'da hacker'lar tarafından siteye erişim sağlandığını ve yaklaşık 100 milyon kullanıcının verilerinin çalındığını duyurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Quora’dan yapılan açıklamada, şirketin soru-cevap platformuna 30 Kasım’da hacker’lar tarafından erişim sağlandığı ve yaklaşık 100 milyon kullanıcının verilerinin çalındığı belirtildi. Saldırganların aşağıdaki verilere eriştiği düşünülüyor:

Kullanıcıların hesap bilgileri: adı, e-posta adresi, şifrelenmiş parolası, bağlı diğer ağlardan alınmış veriler.
Dışarıdan görülebilen içerik ve eylemler: sorduğu sorular, verdiği cevaplar, yorumlar, beğenileri.
Dışarıdan görülemeyen içerik ve eylemler: cevap talepleri, beğenmediği içerikler, direkt mesajlar.

Kullanıcılar bilgilendirildi

Şirket etkilenen kullanıcılara bilgi gönderdiğini, etkilenen hesapların siteden çıkışının yapıldığını, şifrelerinin sıfırlandığını ve saldırının bir güvenlik şirketi ile birlikte incelendiğini açıkladı.

Quora’da kullanıcıların kredi kartı bilgisi gibi veriler tutulmadığı için bu saldırının kullanıcılara direkt olarak maddi kayıp olarak dönmesi beklenmiyor. Eğer bu saldırı sizi Quora hesabınızı silmek isteyecek kadar rahatsız ettiyse, profilinizden Settings(Ayarlar), Privacy(Mahremiyet), Delete Account(Hesabı Sil) adımlarını izleyerek hesabınızı silebilirsiniz. Ayrıca şifrenizi sıfırlamak ve siteden çalınan verilerinizin bir kopyasını almak için FAQ (sıkça sorulan sorular) sayfasına başvurabilirsiniz.

Kaynak: The Next Web

Quora'dan yapılan açıklamada, şirketin soru-cevap platformuna 30 Kasım'da hacker'lar tarafından erişim sağlandığı ve yaklaşık 100 milyon kullanıcının verilerinin çalındığı belirtildi. Saldırganların aşağıdaki verilere eriştiği düşünülüyor:

Kullanıcıların adı, e-posta adresi, şifrelenmiş parolası, bağlı diğer ağlardan alınmış veriler, sorduğu sorular, verdiği cevaplar, yorumlar, beğenileri, beğenmediği içerikler, cevap talepleri, direkt mesajlar.

1 Yorum

  • Super. Butun sifrelerim, birbiriyle alakali basit kombinasyonlardan olustugu icin hepsini degistirmek zorunda kaldim.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği