Sıfır emisyonlu deniz taksi

Fransız girişim Seabubbles, başarılı prototip testlerinin ardından, deniz taksi filosunu oluşturmaya bir adım daha yaklaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Fransız girişim Seabubbles, başarılı prototip testlerinin ardından, deniz taksi filosunu oluşturmaya bir adım daha yaklaştı. Geçtiğimiz ay Cenevre’de bir gölde en son prototipini test eden şirket şimdi de Paris’te beş hafta sürecek son testlere başladı. Seabubbles yolculukları daha hızlı hale getirmenin yanı sıra çevre dostu bir alternatif de sunmak istiyor. Şirketin açıklamalarına göre su üzerinden yapılacak yolculuklar bazen seyahat süresini yarıya kadar indirebiliyor. Öte yandan şirketin kullandığı araçlar (Bubble olarak adlandırılıyor) yüzde 100 elektrikle çalışıyor.

Seabubbles’ın en son geliştirdiği araçlar bir yanaşma terminali ve kullanıcıların ‘bubble taksi’ çağırmasını sağlayan bir uygulama ile çalışıyor. Uygulama kullanıcılara yolculuklarını Seabubbles ile yaparlarsa ne kadar vakit kazanacaklarını gösteriyor. Terminallerde Bubble’lar güneş, su ve rüzgar enerjisi ile üretilen elektrikle şarj ediliyor. Böylece şirket bu hizmeti sunarken doğaya hiçbir şekilde zarar vermemiş oluyor.

Başarılı testlerin ardından Bubble’lar önümüzdeki aydan itibaren ön siparişe hazır hale gelecek. Yerel raporlar terminallerin kullanımı için yeterli destek bulunması konusunda sorunlar yaşanabileceğini belirtse de şirket önümüzdeki 5 yıl içinde 50 şehirde hizmet vermeyi planlıyor.

Kaynak: DesignBoom

Fransız girişim Seabubbles, başarılı prototip testlerinin ardından, deniz taksi filosunu oluşturmaya bir adım daha yaklaştı. Seabubbles yolculukları daha hızlı hale getirmenin yanı sıra çevre dostu bir alternatif de sunmak istiyor. Şirketin açıklamalarına göre su üzerinden yapılacak yolculuklar bazen seyahat süresini yarıya kadar indirebiliyor. Öte yandan şirketin kullandığı araçlar (Bubble olarak adlandırılıyor) yüzde 100 elektrikle çalışıyor.Yorumunuz: