Ruh haline göre şekillenen etkileşimli dizi

Eko ve Sam Barlow'un etkileşimli dizisi #WarGames, izleyicinin seçimlerine göre kişisel bir deneyim sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hikayeler anlatmak için etkileşimli bir platform olarak kurulan Eko isimli bir girişim, televizyon izlemek için yeni bir yol sunuyor. #WarGames adındaki yeni dizi, daha kişisel bir izleme deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

İngiliz oyun tasarımcısı Sam Barlow’un son projesi #WarGames, Eko ile işbirliği içerisinde yürüyor. Genç bir bilgisayar korsanının hikayesini anlatan bir bilim kurgu filmi olan 1983 yapımı WarGames‘in yeniden çekimi olan 6 bölümlük proje; bilgisayar korsanlığı, hükümet komplosu ve modern casusluk temalarını içeriyor.

Dizi, Eko’nun özel teknolojisiyle çoklu pencerelerde oynatıldığı için etkileşimli bir deneyim oluşturuyor. Büyütmek istedikleri pencereyi seçmek izleyicilere kalmış durumda. #WarGames, her bir izleyicinin en çok hangi pencereyi seçtiği hakkında bilgi topluyor ve bu bilgileri kullanarak, hangi hikayelerin ve karakterlerin izleyicinin ilgisini çekeceğini belirliyor. Bu nedenle, izleyicinin bir sonraki adımı daha önceki etkileşimlerine dayanarak kişiselleştirilebiliyor.

 

Kaynak: Springwise

Eko ve Sam Barlow'un etkileşimli dizisi #WarGames; bilgisayar korsanlığı, hükümet komplosu ve modern casusluk temalarını içeriyor. Dizi, çoklu pencerelerde oynatılıyor ve seyirci istediğini seçiyor. Seyircinin en çok hangi pencereyi seçtiği hakkında bilgi toplanıyor, bu sayede hangi hikayelerin ve karakterlerin izleyicinin ilgisini çekeceği belirleniyor. Böylece, izleyicinin bir sonraki adımı daha önceki etkileşimlerine dayanarak kişiselleştiriliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği