Japon İç Denizi’nde yüzen otel

Japon kültürüne özgü otellere benzer bir tasarıma sahip Guntû adlı yüzen otel, Japonya'daki Seto İç Denizi'nde seyahat ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

‘Japonya’daki Seto İç Denizi’nde yüzen küçük bir otel’ şeklinde tanımlanan Guntû, Japon kültürüne özgü otellere benzer tarzda 38 misafire kadar konaklama sağlayabilen lüks bir gemi.

Onomichi şehrindeki Bella Vista yat limanından kalkıp aynı yere dönen yüzen otel, Chugoku ve Shikoku sahil şeritleri boyunca seyahat ediyor. Gemi, hem doğal peyzajla hem de kıyı boyunca uzanan binaların titanyum çatılarıyla uyum gösterecek tarzda bir çatıya sahip. Ayrıca geminin gövdesinin rengi suyun rengine göre değişebiliyor.

Guntû, her biri okyanus manzarası olan, teraslı 19 yolcu kabinine sahip. Büyüklüğü 50 ila 95 metrekare arasında değişen kabinlerin içi ahşaptan yapılmış. İki kişi için bir gecelik konaklama ücreti 3 bin 500 Dolar’dan başlıyor. Yüzen otelde sunulan yiyecekler arasında Setouchi’ye özgü mevsim lezzetleri, Batı mutfağı, sushi ve çeşitli tatlılar var.

Mimar Yasushi Horibe‘nin tasarladığı gemide seyir terası, spor salonu, ameliyathane, sauna ve halk banyosu gibi çeşitli özellikler bulunuyor. Gemi hem Doğu hem Batı yönünde dört farklı rotada 2 veya 3 gecelik konaklama imkanı sunuyor.

Kaynak: Design Boom

'Japonya'daki Seto İç Denizi'nde yüzen küçük bir otel' şeklinde tanımlanan Guntû, Japon kültürüne özgü otellere benzer tarzda 38 misafire kadar konaklama sağlayabilen lüks bir gemi. Gemi her biri okyanus manzarası olan teraslı 19 yolcu kabinine sahip. Kabinlerin büyüklüğü 50 ila 95 metrekare arasında değişiyor. Gemide seyir terası, spor salonu, ameliyathane, sauna ve halk banyosu gibi çeşitli özellikler bulunuyor. İki kişi için bir gecelik konaklama ücreti 3 bin 500 Dolar'dan başlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği