iPhone’u Polaroid’e çeviren kılıf: Prynt Pocket

Prynt Pocket, iPhone'unuzdan çektiğiniz fotoğrafları tıpkı Polaroid makine gibi anında bastırmanızı sağlayan bir telefon kabı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Telefonun kamerasıyla çekilen fotoğrafları anlık olarak bastırabilen bir iPhone kabı olan Prynt Case‘i 2015 yılında tanıdık. O zamanlarda sadece bir Kickstarter projesi olmasına rağmen şimdi ürünü satın almak mümkün hale geldi. Ürünün üreticileri yakın zamanda nane yeşili rengindeki modeli çıkardı.

Prynt Pocket‘ı kullanmak için öncelikle ücretsiz bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Daha sonra da kendi iPhone modelinizin boyutuna uyması için Pocket’ı ayarlıyorsunuz. Fotoğraf bastırabilmek için 5 x 7 boyutlarındaki Zink fotoğraf kağıdını ürüne yerleştirmeniz gerekiyor. Bu fotoğraf kağıtları içinde 10 tane bulunan kutularda satılıyor fakat hepsini aynı anda ürünün içine koyunca kağıtlar sıkışıyor.

Telefon ve kağıtlar ürüne yerleştirildiğinde, ürünü kullanmak telefondan normal bir fotoğraf çekmek kadar kolay oluyor. Uygulamadaki ‘Yazdır’ butonuna basınca fotoğraf basılıyor. Fotoğraflara başlık ekleyebilir, filtre uygulayabilirsiniz. Daha önce çekilmiş fotoğrafları da bastırabilirsiniz.

Artırılmış gerçeklik özelliği

Fotoğrafı basma süreci sadece birkaç saniye sürüyor. Çıkan fotoğrafların arkasında fotoğrafların sticker olarak kullanılabilmesi sağlayan bir yapışkan var. Ürünün diğer bir ilginç özelliği ise ‘artırılmış gerçeklik’ özelliği. Özelliği kullanmak için fotoğraf çekmek yerine kısa bir video çekiyorsunuz. Sonra, o videonun başındaki bir fotoğraf haline gelen normal bir fotoğraf çekiyorsunuz. Uygulamayı kullanarak fotoğrafa baktığınızda, birkaç saniyelik bir video gibi görünüyor. Harry Potter filmlerindeki ‘Aranıyor’ posterlerini gözünüzün önüne getirin, tıpkı onun gibi.

Haberin başında da belirtildiği gibi Prynt Case çoktandır var olan bir ürün. Pocket’tan daha büyük ve ağır olmasının yanı sıra ayrı bir adaptör gerektiriyor. Her iki model de, her bir şarjda 20 fotoğraf basabilecek batarya ömrüne sahip. Prynt Pocket’ın sitedeki fiyatı 169 Avro iken Prynt Case’in fiyatı 120 Avro. Kendi internet sitesinden satın almak mümkün. Ürünlerin dört farklı renk seçeneği mevcut ve içinde 10 fotoğraf kağıdı olan bir kutuyla geliyor.

Kaynak: New Atlas

Prynt Pocket, iPhone'unuzdan çektiğiniz fotoğrafları tıpkı Polaroid makine gibi anında bastırmanızı sağlayan bir telefon kabı.. Ürünü kullanmak için öncelikle ücretsiz bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Daha sonra da kendi iPhone modelinizin boyutuna uyması için Pocket'ı ayarlıyorsunuz. Fotoğraf bastırmak için 5 x 7 boyutlarındaki Zink fotoğraf kağıdını ürüne yerleştirmeniz gerekiyor. Bu fotoğraf kağıtları içinde 10 tane bulunan kutularda satılıyor. Uygulamadaki 'Yazdır' butonuna basınca fotoğraf basılıyor. Fotoğraflara başlık ekleyebilir, filtre uygulayabilirsiniz. Daha önce çekilmiş fotoğrafları seçerek onları da bastırabilirsiniz. Prynt Pocket'ın sitedeki fiyatı 169 Avro iken Prynt Case'in fiyatı 120 Avro. Kendi internet sitesinden satın almak mümkün. Ürünlerin dört farklı renk seçeneği mevcut ve içinde 10 fotoğraf kağıdı olan bir kutuyla geliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği