Haftanın Özeti: 50

5 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Türkiye ve dünyadan haber, site, yazılım, donanım, cihaz, video ve trendler.

Finans Teknolojileri

Yeni ödeme sistemleri, e-bankacılık hizmetleri ve dahası.

 • PayPal ve Bankrate tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre 1980-2000 yılları arasında doğan kuşağın yüzde 63’nün kredi kartı bulunmuyor. Bu kitle ödemelerinin önemli bir kısmını elektronik ödeme yöntemleriyle tamamlıyor. Yüzde 70’inin kredi kartı bilgilerini saklama konusunda teknolojik çözümlere güveni tam.
 • Dijital ödeme sistemlerine yönelik güvenlik konularının ele alınacağı Payments Security & Authentication etkinliği 1-3 Aralık tarihlerinde İstanbul / Wyndham Grand Levent Oteli’nde gerçekleştirilecek.

9 Yorum

 • Aziz Sancar, defalarca Türk’üm demesine rağmen sadece Türkiye’de ‘Türkiye kökenli’ iması var. Bu ısrar sizin tarafınızdan da sürdürülmüş neden? Kişinin kendi beyanıda önemli değil artık sanırım? Sizin çizdiğiniz çerçevelere girmeyen kişilere de faşist yaftası yiyor. Biraz dikkat bence, en azından kişilerin kendi beyanına saygı duyulması gerekiyor.

  • Sanıyorum Bilim / Teknoloji kategorisinde konuyla ilgili kısmı okumadan bu yorumu yaptınız. Zira orada bizzat bu konudan bahsediyordum zaten. İki alıntı yapayım ilgili yazıdan:

   “Yazar Orhan Pamuk’un ardından Nobel alan ikinci Türk olan Sancar bir diğer açıdan Nobel kazanan ilk Türk Bilimci oldu”.

   “Ödülü alana kadar varlığından bile haberdar olmadığı bu bilimciyle gurur duymayı tercih etmeyip klasik tartışmalara gömülenler de şaşırtmadı; Aziz Sancar Türk müdür, Türk denebilir mi, Türkiye’nin mi başarısıdır… Yengeç sepetinden tanıdık hikayeler. Aklımızda kalması gereken şey Anadolu’nun küçük bir ilçesinde doğan bir Türkün, dünyayı değiştirecek buluşlara imza atabilen birine dönüşebilme ihtimalidir.”

   (https://www.dunyahalleri.com/haftanin-ozeti-50/3/)

 • histography, chrome ve safari dışındaki tarayıcılarla çalışmıyor ve bende ikisi de mevcut olmadığından bakamadım:)

 • Gmail içinde boyuta göre postaları listeleyen yazılıma ihtiyaç yok ki! üstelikde ücretli. mesela 10 mb tan daha büyük postaları aramak istiyorsanız arama kutusuna larger:10M yazıp enter’a basmanız yeterli.

 • Biraz fazla tepki veriyor olabilirim ama röportajı yapanın ”Makaleleriniz var mı? Çalışmalarınız var mı?” sorularını ödülü almış insana sorması size de garip gelmedi mi?

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

Bülten Aboneliği

Günlük haberleri eposta bültenimizle takip edin!

Teşekkür ederiz.

Bir terslik var...