Haftanın Özeti: 102

3 – 9 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye ve dünyadan haber, site, yazılım, donanım, cihaz, video ve trendler.

Finans Teknolojileri

Fransa’da yakında kullanıma girmesi beklenen teknoloji, kredi kartıyla alışverişi daha güvenli hale getirecek. Oberthur Technologies tarafından geliştirilen yeni kredi kartlarının arkasındaki üç haneli güvenlik kodu saat başı değişiyor. Böylece, çalınan kart bilgileri en fazla 1 saat içinde kullanılamaz hale geliyor. Her yıl yüz binlerce kişinin mağdur olduğu kredi kartı dolandırıcılığının da MotionCode adı verilen bu yöntem sayesinde önemli ölçüde önlenmesi bekleniyor.

ezgif-com-crop

Günümüzde sigorta şirketleri ile anlaşan müşteriler, ihtiyaç halinde paralarını geri alabilmek için pek çok farklı prosedürden geçmek zorunda. Çünkü sigorta şirketi müşterilere ne kadar az para verirse o kadar fazla kazanıyor. Lemonade‘de ise şirketin geliri yüzde 20 ile sabitlenmiş durumda. Paranın geri kalanı ya müşterilere ya da yardım kuruluşlarına gideceği için Lemonade müşterilerini en çok memnun edecek şekilde hareket etmeye çalışıyor. Şirket ve müşteriler aynı para üzerinde tartışmaya girmediği için işler çok daha hızlı ilerliyor.

Garanti Bankası’nın 2013 yılında hayata geçirdiği mobil uygulama merkezli yenilikçi bankacılık hizmeti iGaranti, bu hafta sessiz-sedasız bir güncellemeyle Garanti One adını aldı. Tasarımı tamamen yenilenen uygulamada günlük bankacılık işlemlerinin yanısıra kullanıcılar finansal durumlarını yönetip bütçe planlaması da yapabiliyor. GarantiOne’da para transferleri de tamamen ücretsiz. Artık sadece 18-25 yaş arası müşterilerine hizmet verecek uygulama bu yaş grubuna özel kampanyaların yanısıra ‘Hediye Gönder’ işleviyle birçok farklı markaya ait hediye çeki yollamanıza da imkan sağlıyor. Sevindirici bir ayrıntı olarak 25 yaş üstü mevcut iGaranti müşterileri Garanti One’ı kullanmaya devam edebilecek (Ücretsiz denemek isterseniz: iOS / Android).

Amerika Birleşik Devletleri’nde doğrudan yatırım sahibi olmayı kolaylaştırmayı hedefleyen Boon ile yatırımcılar ABD’nin hisse senedi, bono ve emlak piyasalarında uzun vadeli pasif yatırım yapma fırsatı yakalıyor. Müşterilerine yatırım döngüsünün her aşamasında yardım vaadinde bulunan şirket 150’den fazla ülkeye hizmet veriyor ve yönetilen her 1000 dolar için aylık 50 cent’ten az ücret talep ediyor.  allocation-3

Gelişmeler devam ediyor! Sıradaki sayfaya aşağıdan geçebilirsiniz.

Etiketler:

6 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

Bülten Aboneliği

Günlük haberleri eposta bültenimizle takip edin!

Teşekkür ederiz.

Bir terslik var...

Dünya Halleri sitesi 6 Ağustos 2019 tarihinde yayın hayatını noktalamıştır.

Dünya Halleri sitesi 6 Ağustos 2019 tarihinde yayın hayatını noktalamıştır.