Ford ve Alibaba iş birliğiyle ‘araba otomatı’

Alibaba ile Ford, 2017'nin sonuna doğru açıklanan 'araba otomatı' fikrini Çin'in Guangzhou şehrinde hayata geçirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Alibaba Aralık ayında yaptığı bir açıklamayla, otomat tarzı tesislerle araba satışı yapmaya hazırlandığını belirtmişti. Artık Çin’in Guangzhou şehrinde araba satın almak isteyen vatandaşlar bir akıllı telefon uygulaması ve ‘araba otomatı’ vasıtasıyla araba deneyip satın alabiliyor. Tesis, iki yıl önce Ford ile Alibaba arasında imzalanan ortaklıkla oluşturuldu.

Super Test-Drive Center adı verilen bu merkez, çok katlı bir binada düzinelerce Ford aracı barındırıyor. Kullanıcılar Tmail uygulaması vasıtasıyla istedikleri aracı seçip üç günlük bir test sürüşü için kiralayabiliyor. Görünen o ki hizmet, kullanıcıların Alibaba ekosistemini kullanımlarına bağlı olarak onlara çeşitli indirimler ve ödüller vererek Alibaba hizmetlerini sürece dahil ediyor.

Carnava adlı şirket de ABD’de benzer şekilde araba otomatlarına sahip.

Alibaba tarafından sunulan veri, ilginç bir alışveriş tecrübe oluşturacak gibi görünüyor. Özellikle, eğer tanıtıldığı gibiyse, kullanıcının yaşam tarzına dayanarak fırsatlar sunulabilir. Hiçbir şey olmasa da bu eğlenceli bir reklamcılık taktiği olur zira daha önce hiç dev kedi kulaklarına sahip bir araba otomatı görmedik.

Kaynak: Tech Crunch

Alibaba ve Ford, Çin'de 'araba otomatı' inşa etti. Artık vatandaşlar bir akıllı telefon uygulaması ve 'araba otomatı' vasıtasıyla araba deneyip satın alabilecek. Super Test-Drive Center adı verilen çok katlı tesiste düzinelerce Ford aracı bulunuyor. Kullanıcılar Tmail uygulaması vasıtasıyla istedikleri aracı seçip üç günlük bir test sürüşü için kiralayabiliyor. Görünen o ki hizmet, kullanıcıların Alibaba ekosistemini kullanımlarına bağlı olarak onlara çeşitli indirimler ve ödüller vererek Alibaba hizmetlerini sürece dahil ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği