Dünyanın en büyük yolcu gemisi suya indi

Dünyanın en büyük yolcu gemisi Symphony of the Seas yola çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Üç yıl süren inşaattan sonra dünyanın en büyük yolcu gemisi İspanya’nın Barcelona kentinden yola çıktı.

Symphony of the Seas adlı yolcu gemisinin tek önemli özelliği rekor kıran boyutu değil. Bu lüks yolcu gemisi, denizdeki en yüksek su kaydırağına, okyanusun en hızlı internet bağlantısına ve Louvre Müzesi’nden daha fazla sanat eserine sahip.

Yaklaşık 360 metre uzunluğunda olan Symphony of the Seas, 22 restoran, 24 havuz ve 2 bin 759 kamara barındırıyor. Gemi 6 bin 680 yolcunun yanı sıra 2 bin 200 civarında mürettebat olmak üzere toplamda yaklaşık 9 bin kişi taşıyabiliyor. Gemide 18 adet güverte bulunduğu için kalabalıktan bunalmak gibi bir durum da söz konusu olmuyor.

Geminin parlayan yıldızı ise deniz seviyesinden yaklaşık 45 metre yüksekteki Ultimate Abyss adlı su kaydırağı. Bu kaydırak bu zamana dek seyahat gemilerinde kullanılan en yüksek kaydırak olma özelliğini taşıyor. Kavisli su kaydırağının tepesinden aşağı inmek 14 saniye sürüyor.

Konaklamaya gelecek olursak, içinde kaydırak, özel sinema, pingpong masası ve yerden tavana kadar Lego’lardan oluşan duvar bulunan kamaralar var. Symphony of the Seas bu yaz Akdeniz’de seyahat edecek. Sonbahar aylarında ise Karayip turlarına çıkacak.

Kaynak: CNN Travel

İçinde Louvre Müzesi'ndekinden daha fazla sanat eseri bulunan, bu zamana dek yolcu gemilerinde kullanılan en yüksek su kaydırağına sahip Symphony of the Seas yolcu gemisi bu yıl Akdeniz'de yolculuk edecek. Toplamda yaklaşık 9 bin kişi taşıyabilen bu lüks yolcu gemisinin içinde 22 restoran, 24 havuz ve 2 bin 759 kamara var.

5 Yorum

  • Gelecekte su üzerinde yaşam olanağına kavuşacak şehirlerin modellemesi gibi olmuş.

  • Çeviride hata var “Louvre Müzesi’nden daha fazla sanat eserine sahip” yerine “Louvre Müzesi’ndeki tablo sayısından daha fazla sanat eserine sahip” olmalı, tabii bu da bir pazarlama cümlesi, zira Louvre’deki tabloların değeri ile muhtemelen boy ölçüşemez bu gemideki “sanat eserleri”

    • Aynı cümleye bende takıldım. Aynen tablo sayısını yazmışlar. 3 saat boyunca gezdigim müzede en son eserlerin yanından koşarak geciyordum. Bitmiyordu :)

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği