Amazon Türkiye’nin ilk adımları

Dünyaca ünlü e-ticaret devi Amazon'un Türkiye'de şirket kuracağına dair haberler kesinleşti. Şirket Beşiktaş'ta olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyaca ünlü e-ticaret devi Amazon’un Türkiye’de şirket kuracağına dair uzun süredir söylentiler vardı. Ekonomi dergisi Para‘nın haberine göre, dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon, Türkiye pazarına resmi olarak girmek için somut adımlar attı.

Kurulan yeni şirket İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer alacak. Adı ise Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi. Şirket Beşiktaş’ta olacak fakat şirketin hakim ortağı Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari olacak. Başka bir deyişle, Amazon Türkiye Amazon Avrupa‘ya bağlı olacak. Şu anda amazon.com.tr’yi ziyaret ettiğinizde Amazon’un Amazon.de adresli Almanya versiyonuna yönlendiriliyorsunuz fakat Türk kullanıcılar sitedeki dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçerek sipariş verebiliyor.

Kaynak: Hard Avenue

Bir süredir Amazon'un Türkiye'de şirket kuracağına dair söylentiler vardı. Ekonomi dergisi Para'nın haberine göre söylentiler kesinleşti. Amazon'un Türkiye'deki şirketi İstanbul/Beşiktaş'ta olacak. Adı ise Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi. Şu anda amazon.com.tr'yi ziyaret ettiğinizde Amazon.de adlı Amazon Almanya sitesine yönlendiriliyorsunuz fakat sitede Türkçe dil seçeneği var.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği