Amazon evlere hazır yemek servisi yapacak

Amazon'un buzdolabı olmadan yiyecekleri taze tutan bir sistem denediğine ve yemek teslimat servisi vermeye hazırlandığına dair haberler var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon, alışveriş ve e-kitap endüstrisine egemen olmakla yetinmemiş gibi duruyor. Zira yiyecekleri taze tutmak için buzdolabına ihtiyaç duymayan özel bir teknoloji kullanan bir yemek teslimat servisi oluşturmaya hazırlanıyor. Bu teknoloji ilk kez ABD ordusu tarafından üretildi ve kullanıldı. Şimdi de Amazon’u diğer yemek teslimat hizmetleri arasında bir adım öne taşımak için kullanılabilir. Eğer haber doğruysa yemek teslimatı sistemini 2018’de Amerika’da görebiliriz.

Reuters, Amazon’un yemeye hazır öğünler sunacağına dair haberler çıkardı. Bu uygulama, Blue Apron gibi bütün malzemeleri gönderip müşteriye sadece pişirme kısmını bırakan uygulamaları kızdırabilir. Amazon’un göndereceği yemekler önceden pişirilmiş olmasına rağmen buzdolabına konması gerekmeyecek. Haberlere göre, Amazon’un sunacağı yemekler arasında güveç ve İtalyan omleti gibi yiyecekler var. Eğer uygulama yeterli popülerliğe ulaşırsa menü de genişleyecektir tabii ki. Artık yemek sektöründe paketli gıdaları mikrodalgaya atıp pişirmek çok yaygın. Yemeği paketleyip, bakterilerden arındırıldığına emin olmak yeterli. Böylece yemeğin besin değeri ve lezzeti kolayca korunmuş oluyor. Bu paketli ve önceden pişirilmiş yemekler bir yıla kadar dayanabiliyor.

Talep üzerine teslimat olabilir

Bu teknoloji, Amazon’un halihazırdaki depoları ve teslimat sistemi için oldukça uygun olacaktır. Yiyecek depolarında yüzlerce hatta binlerce ön pişirilmiş yemek saklamak mümkün. Bu yiyecekler raflardan alınıp paketlenip müşteriye gönderilecek. Müşteriye de sadece ısıtıp yemek kalacak. Fakat Amazon’un niyetinin talep üzerine yemek teslimatı yapmak olabileceğine dair görüşler var. Örneğin bir kişi akşam yemeğinde tavuk yemek istiyorsa bir tane sipariş edecek, Amazon da gönderecek. Amazon henüz bu teknolojiyi kullanacağını resmi açıklama yaparak onaylamadı.

Kaynak: Slash Gear

Reuters, Amazon'un yemek teslimatı işine gireceğine dair bir haber yayımladı. Üstelik buzdolabına ihtiyaç duymadan yemekleri taze tutan bir sistem kullanılacağı söyleniyor. Eğer haberler doğruysa Amazon'un yemek teslimat sistemini 2018'de görebiliriz. Bu uygulama, Blue Apron gibi bütün malzemeleri gönderip müşteriye sadece pişirme kısmını bırakan uygulamaları kızdırabilir. Haberlere göre, Amazon’un sunacağı yemekler arasında güveç ve İtalyan omleti gibi yiyecekler var. Eğer uygulama yeterli popülerliğe ulaşırsa menü de genişleyecektir tabii ki. Amazon henüz bu teknolojiyi kullanacağını resmi bir açıklamayla duyurmadı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği