Airbnb iş seyahatleri için yeni bir özellik geliştirdi

Airbnb, iş seyahati için konaklayacak yer arayan kullanıcılarına özel olarak, hızlı rezervasyon yapılabilen yeni bir arama aracı geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Airbnb, kullanıcılarına tam da ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir arama aracı sunmaya hazırlanıyor. Yeni yerler keşfetmek ya da yüzlerce fotoğrafı incelemek için vakti olan plansız gezginler ile iş seyahatine çıktığı için önceliği konfor olan kişiler arasındaki önemli farkı göz önünde bulunduran Airbnb, kullanıcılarının rezervasyon sürecini daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor.

Şirket, “Müşteriler işlemlerini hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirmek ister. Hem masaüstü hem de cep telefonunda kullanılabilen yeni arama özelliği sayesinde, iş seyahatine çıkacak kişiler arama sonuçlarını sadece iş seyahati listesini gösterecek şekilde filtreleyebilirler. Bu yenilik iş seyahati için size en uygun Airbnb sonucunu sunacak.” diyor.

İş seyahati aramalarında sadece Airbnb tarafından “iş seyahatine uygun” şeklinde işaretlenen sonuçlar görüntülenebilecek. Konaklanacak yerin özelliklerini çeşitlendirmek için kullanıcıların ‘WiFi’ ya da ‘bilgisayar kullanımına uygun alan’ gibi iş seyahatine çıkan kişiler için gerekli olabilecek özellikleri işaretlemeleri gerekiyor. Normal bir otelin sunduğu şampuan, saç kurutma makinesi ya da ütü gibi temel ihtiyaçlar da mutlaka sağlanmalı.

Rağbet görüyor

Airbnb kullanıcı kitlesinin büyük çoğunluğunu hala plansız gezginler oluştursa da, şirketin sunduğu iş seyahati için konaklama özelliğini kullananların sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Verilere göre, 230’dan fazla ülkedeki 250 bin kadar şirket Airbnb’yi iş amaçlı kullanmak üzere sisteme kaydoldu.

Kaynak: PSFK

Airbnb, keyfi amaçlarla seyahat eden kişilerle iş seyahatine çıkan kişilerin farklı beklentileri ve öncelikleri olabileceğini göz önünde bulundurarak yeni bir arama aracı geliştirdi. Bu yeni özellik sayesinde, iş seyahatine çıkacak kişiler farklı arama seçeneklerini işaretleyerek arama sonuçlarını çeşitlendirebilecek. Verilere göre 230’dan fazla ülkedeki 250 bin kadar şirket Airbnb’yi iş seyahatleri için kullanmak üzere sisteme kaydoldu.

Etiketler:Yorumunuz: